3142.7 litrów

oddanej krwi

2377 osób

w banku szpiku

3230

oświadczeń woli

Zorganizuj Dzień Dla Życia

Miejsce akcji

Po pierwsze przemyśl, GDZIE mógłbyś zorganizować akcję poboru krwi, rejestracji potencjalnych dawców szpiku i podpisywania oświadczeń woli. Aby zorganizować taką akcję potrzebujesz w zależności od pory roku: – Sali wielkości klasy lekcyjnej z dostępem do prądu i toalet – Terenu na zewnątrz z dostępem do prądu i toalet (dane na temat miejsca gdzie akcja). Pamiętaj, aby otrzymać zgodę od osoby zarządzającej daną przestrzenią. Jeśli chcesz zorganizować akcję np. w szkole – potrzebujesz oficjalnej, pisemnej zgody Dyrekcji (przykład: załącznik nr 1)

Termin akcji

Po drugie, ustal termin akcji. Aby zorganizować sukces akcję musisz to zacząć planować 2 miesiące wcześniej. Pomyśl, jaki dzień tygodnia będzie najbardziej odpowiedni dla Ciebie, aby zorganizować Dzień Dla Życia. Pamiętaj, że Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa mają zaplanowane akcje na około 2 miesiące przed.

Dawcy krwi

Pomyśl kto będzie potencjalnym odbiorcą akcji. Pamiętaj, że aby zorganizować akcję poboru krwi potrzebujesz około 30 osób, które oddadzą krew i uratują życie innych. Zastanów się, zbadaj sytuację, czy w Twoim środowisku, tyle osób się znajdzie.

Zgłoś się do nas!

Wypełnij formularz jeśli uważasz, że możesz zorganizować Dzień Dla Życia. Jeśli masz pytania – napisz na: [email protected]. Nasz Zespół odpowie Ci na wszelkie pytania i wątpliwości.